Poduszki dekoracyjne: aktualne trendy

Poduszki dekoracyjne, które odmienią każde wnętrze !

 

Z czym to się je?

Poduszki dekoracyjne to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrz, przynajmniej głęboko w to wierzymy. 🙂 Podkreślają charakter i piękno pomieszczenia, nadają styl. Dobrze dobrane ożywią nasze wnętrze bez względu na to czy lubimy przepych czy też minimalizm. Ważne jest to, żeby zachować równowagę między dobranymi kolorami i wzorami. W ten sposób możemy nadać pomieszczeniu charakteru, czy to bardziej formalnego, czy też przytulnego. To zależy już tylko od Was!

Komplet poduszek w kwiaty, motywy zwierzęcePoduszka sowa dostępna w naszym sklepie, tutaj.

Poduszki dekoracyjne mogą być jednym mocnym akcentem we wnętrzu na tle bazowego koloru jako kolor uzupełniający. Jeśli dobrze czujemy się w stylu Etno będziemy poszukiwać poduszek o wyrazistych kolorach. Z drugiej strony styl poduszek nowoczesnych to bardziej stonowana kolorystyka. Natomiast w stylu Retro pięknie prezentują się, np. postarzane wzory kwiatowe i roślinne.

Poduszki retro, styl angielski, klasycznePoszewki dekoracyjne na poduszki w starym stylu retro, tutaj.

Nadchodzące trendy kolorystyczne

Minione lata w dziedzinie projektowania wnętrz cieszyły się bardziej dominacją kolorów niż wzorów. Rok 2019 zapowiada delikatne połączenie ubiegłych trendów z zupełnie nowymi. Nadchodzi czas palety kolorów pastelowych takich jak np. kremowe żółcie, jasny błękit, czy rozjaśniany róż. Kolorystyka ta może stanowić bazę dla mocnych tonacji jak również dla jasnego wystroju. Z pewnością modnymi kolorami będą odcienie tonujące, relaksujące, ciepłe.

Po pierwsze, na okres wiosna-lato roku 2019, jak podaje amerykański instytut Pantone, modna będzie paleta złożona z takich kolorów jak lniany, rudy, terakotowy, jarzący niebieski, kadmowa żółć, barn red czy rum raisin

paleta kolorów 2019

W dziedzinie wystroju wnętrz bardzo dobrze rezonować będą również kolory takie jak kawowy, karmelowy czy pomarańcz wpadająca w morelowy. Kolorem roku 2019 wg. Pantone został natomiast żywy koral (Living Coral).

poduszka kolor koralowyPoduszka w kolorze koral - barwa roku 2019. Dostępna tutaj.

Kolorem roku 2018 ogłoszonym przez  Pantone Color Institute był natomiast kolor ultra violetkolor roku 2018 pantone - ultra violet

Ponadto pomiędzy barwami dominującymi w zeszłym sezonie, w 2019 pojawiać się będą również  fiolet oraz odcienie różu. Jednak ostra kolorystyka jak na przykład powyższy. ultra violet wyparty będzie przez pudrowe i pastelowe odpowiedniki np. stłumiony fiolet. Dla zainteresowanych urządzeniem łazienki typu SPA, wciąż modne będą czernie oraz kontrasty czarno-białe.

Poszewki na poduszki wielokolorowe, styl Etno, IkatPoszewki ozdobne dostępne w naszym sklepie w modnej na 2019 kolorystyce.

W 2019 weź również pod uwagę użycie tonacji kolorystycznej kamieni szlachetnych, dobrym pomysłem będzie nadanie akcentów szmaragdowych, szafirowych czy akwamarynowych.

poduszka szmaragd

Jakie wzory na 2019?

Mimo, że 2019 dopiero się zaczął, warto już teraz rozpocząć poszukiwania nowych trendów. Poduszkowiec.net pomoże Wam odnaleźć kilka nadchodzących trendów. Pamiętaj, by być na czasie!

Wzory kwiatowe

Poduszki w kwiaty, tradycyjne wzory, abstrakcyjne czy też perkalowe. Patterny kwiatowe będą dominowały w wystroju wnętrz w roku 2019. Zaletą wzorów florystycznych jest stosunkowo uniwersalne zastosowanie, np. do ogrodu.

poduszka w kwiatyPoszewka na poduszkę w kwiaty, jedna z wielu dostępnych w naszym sklepie, sprawdź więcej tutaj

Czarno-biała geometria

Ten nieustannie modny trend wciąż będzie się utrzymywał w roku 2019. Wszelkiego rodzaju wzory geometryczne i pasy wciąż będą gościły w naszych domach. Jednakże kolorystyka czarno-biała jest bardzo uniwersalna i pasować będzie zarówno do ciemnej jak i do jasnej kanapy.

poduszka czarno biała geometryczna

Poduszki boho

Styl boho można nazwać również wzorem etnicznym. Natomiast poniższa propozycja łączy w sobie również styl ikat. W 2019 poduszki w takie wzory powinny z pewnością zagościć w naszych domach.

poduszki boho pomrarańczowe miętowePoduszki pomarańczowo-miętowe w stylu etnicznym "boho", tutaj.

Wzory geometryczne

Wszelkiego rodzaju wzory geometryczne stają się coraz bardziej popularne, a rok 2019 ma być właśnie szczególnie nasycony tym stylem. Poniżej jedna z wielu propozycji dostępnych u nas poduszek w wzory geometryczne.

poduszki w trójkątyWzory geometryczne dostępne u nas w sklepie z poduszkami tutaj.

Mania metalu

W trendach 2019 nie zabraknie elementów metalowych, złotych i mosiężnych. W naszych domach coraz częściej zauważyć możemy takie elementy. Mosiądz nadaje wystrojowi pewien poziom wyrafinowania. Dlatego też możemy zobaczyć wiele innowacyjnych dróg użycia tego metalu w domach. Poniższa propozycja łączy w sobie większość wyżej wymienionych trendów.

poduszka mosiądz złoto geometryczna

 

Podsumowując…

Rok 2019 zapowiada się bardzo stonowanie, pastelowo, relaksująco. Aczkolwiek nie zabraknie też odważnych elementów mieszanych, takich jak zimne szmaragdy, czy mosiądz. Na topie wciąż utrzymują się różne wzory geometryczne, zarówno kolorowe jak i biało czarne. Zupełną nowością jest styl boho oraz koral jako kolor.

 

Podsumowanie
Poduszki dekoracyjne: trendy 2019
Tytuł
Poduszki dekoracyjne: trendy 2019
Opis
Minione lata w dziedzinie projektowania wnętrz cieszyły się bardziej dominacją kolorów niż wzorów. Rok 2019 zapowiada delikatne połączenie ubiegłych trendów z zupełnie nowymi.
Nazwa wydawcy
Poduszkowiec.net