Jak wybrać poduszki dekoracyjne dla dzieci?

Poduszki dekoracyjne dla dzieci – urządzasz pokój dziecięcy? Sprawdź nasze propozycje!

Poduszka to jedna z nieodzownych przedmiotów w życiu każdego dziecka, często niezwykle ważna, może stać się bardzo osobista. Poduszka towarzyszy dzieciom przez cały okres ich rozwoju, koi łzy, tuli do snu, ale jest również najlepszą zabawką, lub jest po prostu niezwykle interesującym przedmiotem. Czy poduszki dekoracyjne dla dzieci mogą mieć więc jakiś wpływ na dziecko? Jeżeli tak, to jaki?

Będąc dorosłymi często pomijamy ten niepozorny element wystroju wnętrz jakim jest poduszka. Jednakże z pozycji dziecka, które widzi świat z zupełnie innej perspektywy, poduszka może stać się najlepszym przyjacielem, zabawką lub nauczycielem. W świecie wyobraźni dziecięcej nie brak miejsca na tworzenie nowych krain i historii. To właśnie one sprawiają, że dzieciństwo staje się tym magicznym czasem.
W tym artykule pragniemy przyciągnąć uwagę naszych czytelników na poduszki dekoracyjne dla dzieci oraz postarać się ostatecznie rozwiązać kwestię ich doboru. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji (spośród wielu dostępnych w sklepie) na poduszki ozdobne dla dzieci.

Poduszka dla dziecka młodszego

Jeżeli nasza pociecha nie skończyła jeszcze 6 latek, powinniśmy postawić na spokojne, stonowane wzornictwo i kolory. Nie powinniśmy używać elementów i jaskrawych kolorów, które mogą drażnić malucha. Jednakże dla dzieci starszych powyżej lat sześciu możemy znacząco poszerzyć naszą koncepcję. Nie jest to jednak mus. Jednocześnie zaleca się dobór poduszki dekoracyjnej dla dziecka w zależności od wieku i przeznaczenia bardziej niż pod meble dla dziecka.

Uspokojenie

Kolor zielony od dawna znany jest jako kolor, który uspokaja. Dlatego zielona poduszka będzie z pewnością spełniać to trudne zadanie. Pamiętajmy, że miejscem na taką poduszkę nie zawsze musi być sypialnia.  Poniżej kilka proponowanych przez nas przykładów.

poduszka zielona bąblePoduszki dekoracyjne dla dzieci poduszka turkusowa koła

Delikatne wzory – kółka w pastelowych zieleniach i turkusach pomogą ci w uspokojeniu dziecka w miejscu, w którym chcesz, żeby było spokojne. Wzór koła jest najczęściej  występującym kształtem geometrycznym w naturze, zatem podkreśla on charakter wejścia w harmoniczny i naturalny stan uspokojenia.

Poduszka dekoracyjna zielona łuska

Ten rewelacyjny wzór rybiej łuski jest fantastycznym naturalnym wzorem. W zestawieniu z paletą zieleni daje niesamowity efekt symetrii i naturalnego porządku. Ważna jest niewielka ilość szczegółów, które nie drażnią. Idealnie wkomponuje się w zieloną pościel do łóżeczka.

Poduszki dekoracyjne dla dzieci poduszka zielona liście jungle dżungla

Całkowity powrót do natury! Poszewka z motywem liści (jungle) to wzór, który naturalnie uspokaja, a jednocześnie subtelnie pobudza ciekawość  i wyobraźnię dziecka. Poduszka ta doskonale sprawdzi się w takim pomieszczeniu jak sala zabaw lub kąciku przeznaczonym do odpoczynku. Doskonała na lato pod namiot dla dzieci. Polecana również dla dzieci starszych.

poduszka fioletowa naturalna

Ostatnią naszą propozycją jest poduszka fioletowa, motyw naturalny – owocowy, białe kuleczki. Ten spokojny ciepły kolor oraz liniowość wzoru mogą od razu spowodować senność. Poduszka doskonała na przykład do sypialni dziecka. Niezależnie czy urządzasz pokój dla chłopca czy pokój dla dziewczynki, poduszka ta świetnie sprawdzi się w obu.

Czas zabawy!

Po pierwsze – tutaj możemy zaszaleć, ale wciąż pamiętajmy o zasadzie obłych kształtów i nieco bardziej stonowanej kolorystyki. Możemy ze spokojem włączyć inne kolory. Poniżej kilka ciekawych propozycji dla mam, które chcą, by ich pociechy bawiły się w doskonałym towarzystwie!

Poduszki dekoracyjne dla dzieci poszewka kolorowa łuska

Podobny do wyżej wymienionego motyw naturalny – rybia łuska, jednak w zupełnie innej kolorystyce pozwoli łagodnie pobudzić malucha do zabawy, jednocześnie zachowując stonowaną paletę i naturalne kształty. Bardzo dobry wzór do wykorzystania na pomysł na pokój dla dziecka.

poszewka kolorowa tęcza

Poduszka kolorowa tęcza. Ten prosty i niewymagający wzór cechuje się fantastycznie skomponowanymi kolorami, które nie drażnią. Wprost idealne do gier i zabaw z wykorzystaniem poduszki.

Poduszki dekoracyjne dla dzieci poduszka dekoracyjna słoń

Pamiętajmy, że małe dzieci rozpoznają głównie tylko kształty. Nie ma więc potrzeby silić się na skomplikowane i szczegółowe wzory. Poduszka słoń jest zatem wręcz obowiązkowa. Ta różowa poduszka z motywem zwierzęcym i roślinnym jednocześnie może niesamowicie pobudzać wyobraźnię. Jednocześnie, każdy dobrze wie, że dzieci ponad wszystko uwielbiają zwierzątka. Chyba nie ma nic lepszego niż słoń w kwiatki.

poduszka kolorowa kwiat

Spójrzmy, w jakich kształtach tworzone są zabawki dla dzieci w dzisiejszych czasach. Ta poduszka posiada wzory mające jednoznacznie kojarzyć się z zabawkami, klockami do układania. Interpretację zostawmy już bogatej wyobraźni malucha. Szczególnie dobrze sprawdzi się jeżeli mamy stonowane kolory ścian.

Poduszki dla starszaków

W przypadku poduszek dla nieco starszych dzieci uzasadniony jest wybór poszewki w różne kształty geometryczne o nieco ostrzejszych kątach. Mogą, a nawet powinny mieć multum kolorów. Spośród naszej bogatej oferty przedstawiamy nasze najlepsze propozycje.

Poduszki dekoracyjne dla dzieci Poduszka z twarzą Pani Poduszka z twarzą Pan

Poduszki dekoracyjne dla dzieci z buziami Pani i Pana to doskonałe poduszki do zabawy dla starszych dzieci. Czy wyobrażasz sobie te dziesiątki wspólnych rozmów Pana z Panią? Ile ról do odegrania, ile historii!

Poduszki dekoracyjne dla dzieci poduszka z żyrafą i gumą do żucia

Poduszka z żyrafą żującą gumę do żucia? Ale odjazd! Twoje dziecko na pewno żywo zainteresuje się taką poduszką. Jaskrawa kolorystyka pobudzi zmysły, a jednocześnie ożywi kreatywny umysł dziecka!

Poduszki dekoracyjne dla dzieci poduszka flamingi

Poduszka w kolorowe flamingi – zabawna, edukacyjna i zarazem ciepła propozycja dla starszaków. Z drugiej strony może to być również ciekawy wzór gdy urządzasz pokój młodzieżowy.

Poduszki dekoracyjne dla dzieci kolorowe serce

Poduszka kolorowe serce to już ostatnia z naszych propozycji poduszek dla dzieci. Mnogość kolorów i różnorodność kształtów pobudzą wyobraźnię, innymi słowy mogą skłonić dzieci do wymyślania swoich własnych gier i zabaw z udziałem takiej poduszki.

W skrócie

Poduszki dekoracyjne dla dzieci mogą być doskonałym narzędziem stosowanym w różnych celach, a w rezultacie również potęgować kreatywność u dziecka. Dlatego nigdy nie powinniśmy ignorować mocy poduszki naszej pociechy. Podobnie jak z ulubioną zabawką, dziecko może przywiązać się do swojej ukochanej poduszeczki. Ponadto dobra poduszka może zostać z nami na lata.
Nie ważne czy ma to być sypialnia, pokój dziecięcy, namiot dla dzieci, czy poduszka na łóżka dla dzieci. Nieograniczona moc wyobraźni dziecięcej z pewnością w dużej mierze nas wyręczy, wystarczy ją tylko delikatnie pobudzić dobrze dobraną poduszką.

Wyżej wymienione propozycje są tylko częścią większej kolekcji, zachęcamy do zapoznania się na stronie sklepu. Jednocześnie wszystkie wyżej wymienione sugestie są wyłącznie subiektywną interpretacją autorów.

Oceń ten wpis

Kliknij na gwiazdkę by go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Zero głosów jak dotąd. Bądź pierwszy!

Podsumowanie
Jak wybrać poduszki dekoracyjne dla dzieci?
Tytuł
Jak wybrać poduszki dekoracyjne dla dzieci?
Opis
Poduszki dekoracyjne dla dzieci - urządzasz pokój dziecięcy? Sprawdź nasze propozycje!
Nazwa wydawcy
Poduszkowiec.net
Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.