Etno – wzory poduszek!

Poduszki Etno – nasze propozycje

Z końcem jesieni będziemy mogli cieszyć się najnowszymi trendami w kolorystyce, pojawią się błękity kojące zmysły, róże, czerwienie i głęboki odcień niebieskiego inspirowany żywiołem wody, oraz jaskier, wiosenny kwiat w intensywnej gamie żółtego, kojarzący się z energią słonecznego dnia. Jednak oprócz kolorystyki nie zapominajmy o bogatym wzornictwie. Poduszki Etno, znane również pod nazwą poduszki folk lub wzory ludowe z pewnością będą wyróżniały się ponad inne. 
Jak mam Wam przestawić ten styl tak by nawet sceptycy zmienili zdanie? Zacznę od początku.

Czym są wzory etniczne?

Po pierwsze, wzory etniczne (Etno) nawiązują do trendu nazywanego również „styl Etno”.  Jest to konwencja estetyczna związana z określoną krainą geograficzną. Szczególnie chętnie importowanym przez brandy stylem są wzory z Afryki, Azji, Ameryki Południowej, a także stylistykę Indiańską czy Eskimoską gdzie wzornictwo kreowane było często przez zamieszkujące dane tereny ludy pierwotne. 
Styl Etno wypłynął już w latach 60-70 XX w., a następnie miał bardzo silne oddziaływanie w modzie w latach 90-tych. Już wtedy wielu wybitnych designerów zaczęło projektować wielokolorowe synkretyczne wzory folklorystyczne. Znaleźli oni również źródła inspiracji mody etnicznej we wschodnich i północnych częściach Europy, np. w Polskich tradycjach folkowych. Elementy fantazyjne są bardzo silne w modzie etnicznej; bazując nawet na szczegółowych badaniach, bardzo często projektanci dodają jej jednak ducha nowoczesności.

 

poduszki dekoracyjne etno

 

Etno a poduszki ozdobne

Poduszki Etno doskonale sprawdzą się we wnętrzach osób z duszą podróżnika. Poduszki dekoracyjne w tym niezwykłym stylu estetycznie wkomponują się w dom.


Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem, czy marzycielem, poduszki Etno z pewnością staną się doskonałą ozdobą Twojego pokoju. Ponadto taka forma pomoże Ci nienachalnie wyrazić siebie. Chcielibyśmy szczególnie polecić ten rodzaj wzornictwa do domu jako mający bardzo ciekawy wpływ na wystrój. Poniżej przedstawiamy swoje propozycje wybrane spośród wielu dostępnych w naszym sklepie.

Osobiście uważam ten styl za wyjątkowo interesujący. Na świecie jest tyle ciekawego i inspirującego wzornictwa! Mamy np. wzory azteckie, wzory ludowe, styl skandynawski czy styl Marokański. Mam wrażenie, że Etno przeplata w sobie pewną kompleksowość z ludową prostotą. Można dorobić do niego ponadczasowe wariacje lub zachować jego oryginalność. W każdym przypadku zachwyca mnie tak samo.

Podróż dookoła świata z Poduszkowcem!

Zapraszamy na podróż w odległe krainy! Poniżej kilka rewelacyjnych przykładów poszewek na poduszki Etno.

poduszka etno kolor koralowy
Niezwykle modna w tym roku poduszka Etno w kolorze koral.
poduszka etno
Poduszki we wzory azteckie. Do kupienia tutaj.
poduszka styl skandynawski
Poduszka styl skandynawski.
poduszka etno maroko
Koniczyna Marokańska. Poduszka Maroko.
poduszka wzór orientalny
Poszewka ozdobna wzór orientalny.

Oceń ten wpis

Kliknij na gwiazdkę by go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Zero głosów jak dotąd. Bądź pierwszy!

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.