Trendy w dekoracji wnętrz w 2020 roku

 Z radością witamy Nowy Rok! Gdy świętujemy obrót ziemi wokół Słońca, stawiamy postanowienia, wyznaczamy nowe cele i oczywiście poszukujemy nowych trendów. Podczas gdy nasze życie osobiste może wymagać odświeżenia, nasze domy również zasługują na taką samą uwagę. Napełnianie przestrzeni tym, co jest aktualnie modne, może być trudne, ale w 2020 roku zapewniamy Ci ochronę. Aby pomóc Wam zrozumieć to wszystko, zbadaliśmy informacje z najlepszych źródeł traktujących o trendach domowych, projektowania wnętrz, dekoracji, które według projektantów będą IN i OUT w 2020 r. Dzięki temu artykułowi zdobędziesz przewagę dekoracyjną w nadchodzących trendach.

Trendy, jakie rysują się na najbliższy rok, będą przede wszystkim nawiązywać do natury, klasyki, motywów etnicznych, a nawet antyku, wysokich kontrastów i stylów łączonych.

Trendy dekoracyjne na rok 2020

Kolory w dekoracji wnętrz na rok 2020

Na całe szczęście dla nas, zmiany w trendach kolorystycznych w tak małym przedziale czasowym nie są zbyt drastyczne. Oznacza to, że wciąż w modzie będzie stosunkowo łagodny, klasyczny koloryt.

Zacznijmy od koloru roku 2020 wg. PantoneClassic Blue, czyli klasyczny niebieski.

Kolor roku według Pantone - Classic Blue, klasyczny niebieski

Ciemnoniebieski to bogaty odcień niebieskiego, który z łatwością łączy się z pogodną, stonowaną paletą i efektownym oprawami.

Ciemno niebieski, odcień na rok 2020zdjęcie: bhg.com

 

Pastelowy róż i jego odcienie.

Czyż nie wspaniale współgrać będzie z granatem, szarością, a także z różnymi odcieniami zieleni? 

Odcienie różu w dekoracji wnętrzzdjęcie: bhg.com

 

Pastelowe odcienie ciemnej zieleni.

Ocienie zieleni w dekoracji wnętrz trendy 2020zdjęcie: bhg.com

 

Ciepłe kolory ziemi

Kolory ziemi - trendy 2020 w dekoracji wnętrzzdjęcie: elledecor.com

 

 

W jakim stylu urządzać mieszkanie na 2020?

Nowości w świecie urządzania wnętrz - trendy na rok 2020zdjęcie: newdecortrends.com

 

Czy urządzasz dom, czy mieszkanie, style jakie objawiają się w tym roku, są niezwykle łatwe do uzyskania – w końcu znów mamy lata 20 gdzie życie było prostsze!

Wśród trendów rysują się dwa zasadnicze nurty, które można scharakteryzować w następujący sposób: bliżej natury i zabytkowe akcenty. Co to oznacza?

Z „gry” wypadają już perfekcjonistyczne, nowoczesne wnętrza, a powraca się do bardziej domowej, klasycznej, ciepłej aranżacji przeplatanej dodatkami roślinnymi. Wypadają więc delikatne szarości i łagodna mono chromatyka, a na ich miejsce wejść powinny nieco bardziej zdecydowane kontrasty i odcienie. Najczęściej design industrialny nie będzie już „na topie”, a postawić powinniśmy na bardziej intymne wnętrza. Dodatkowo rok 2020 stoi pod znakiem drewna, które królować będzie zarówno w strukturze budowy domu, przez podłogi, wykończenia jak i okna, aż po akcesoria dekoracyjne.

W modzie będą wszelkiego rodzaju materiały pochodzenia naturalnego takie jak: wiklina, juta, rattan. Materiały te zapewnią większą liczbę tekstur dekoracji i sprawią, że będą one bardziej przyjazne dla naszego środowiska.

 

Trendy dekoracji wnętrz na 2020zdjęcia: elledecor.comgoodhousekeeping.com

 

Kuchnia

Kuchnia roku 2020 to kuchnia ciemna, czarna przełamana dodatkami naturalnymi, metalem i drewnem. Dla tych, którzy nie chcą czerni w kuchni, proponuje się mocne kontrastywne wzornictwo i kolory. Warto również pomyśleć o dodatkach artystycznych w kuchni – dlaczego nie powiesić tam jakiegoś obrazu?

Aranżacja kuchni - trendy na rok 2020zdjęcie: newdecortrends.com

 

Ściany i tapety

Oprócz wymienionych wyżej trendów kolorystycznych roku, zdecydowanie w modzie będą tapety kwiatowe i roślinne. Będą to projekty o charakterze artystycznym, symulujące płótno z pięknym dziełem sztuki. Do ścian w kuchni czy łazience warto będzie rozważyć ciekawe, mocne wzory. W każdym razie – całkowicie białe kuchnie lub łazienki, lub – co gorsza – białe kafelki, w tym roku odpadają.

Tapety roślinne i kwiatowe - trendy na 2020zdjęcia: newdecortrends.comcollectedinterior.com

 

Meble

Tutaj projektanci nie są tak zgodni, ale nasz research wyjawia nam kilka dominujących trendów. Przede wszystkim, tak jak pisaliśmy we wstępie, wracamy do akcentów vintage. Dobrze widziane będą z pewnością meble stylizowane na klasyczne, a nawet rustykalne, ale także dobrze dobrane stylizacje mieszane. Swoje miejsce znajdą również pomniejsze meble rattanowe. Poza tym meble powinny być drewniane wykonane z masywnego drewna o ciepłym kolorze. Modne będą kanapy i fotele o okrągłych kształtach. W sypialni „do gry” wracają również masywne, drewniane łoża z baldachimem, a wypadają wszelkie oprawy metalowe.

W tym roku projektanci powinni wybrać kompaktowe i modułowe meble. Chowana powierzchnia to odznaczający się trend. Nie obejdzie się bez wbudowanych szafek. Do lamusa odchodzą za to przeszklone powierzchnie. Szczególną uwagę należy zwrócić na meble retro, które powstały w latach pięćdziesiątych: takie przedmioty mają wyjątkowy nastrój i atmosferę. Słowem klucz na 2020 rok, o którym warto pamiętać jest: „blisko natury”.

Meble trendy 2020 - okrągłe, klasyczne, europejskiezdjęcia: collectedinterior.comelledecor.com

 

Dodatki dekoracyjne

To nasze oczko w głowie. W tym roku królować będą akcenty klasyczne – vintage, ale co ciekawe również antyczne! Oprócz tego skupić się powinniśmy również na dekoracjach roślinnych, w tym przede wszystkim żywymi roślinami. Niezmienna chyba już od lat jest moda na dekoracje azjatyckie, Etno czy skandynawskie.

Dodatki i akcesoria dekoracyjne do domu - trendy 2020zdjęcia: goodhousekeeping.com

 

Rośliny

W tym roku powinniśmy zadbać o domową florę. Bardzo ciekawym trendem staje się tzw. wewnętrzny ogród. Oczywiście zaplanowanie i stworzenie takiego jest kosztowne, ale kto mówi, że nie możesz mieć drzewa w domu? Ciekawym rozwiązaniem w takim wypadku może okazać się drzewko oliwne. Oprócz tego mile widziane będą wzory roślinne, które umieścić możemy na ścianach w postaci obrazów. Odchodzi się natomiast od roślin sztucznych na rzecz prawdziwych.

Ogród w domu - wewnętrzny ogród indoorzdjęcie: elledecor.com

Bielizna pościelowa

Jeżeli chodzi o dodatki materiałowe, to słowem klucz na trendy nadchodzące w 2020 roku jest „komfort”. Modne będą grube, miękkie, futrzane koce, pledy i narzuty. Artykuły pościelowe wykonane z zupełnie różnych tkanin i tekstur można spokojnie ze sobą łączyć. Należy pamiętać też o poduszkach dekoracyjnych. Modnymi patternami będą motywy roślinne i kwiatowe, zwierzęce, rustykalne, vintage (klasyczne), etniczne, a także geometryczne.

Dodatki materiałowe, koce, narzuty, pledy - trendy na 2020zdjęcie: idealhome.co.uk

 

Akcesoria

Jak ozdobić dom? Jakich akcesoriów użyć? Na początku wspominaliśmy, że motywy etniczne mają swoje miejsce w dekoracji wnętrz w 2020 roku, więc jest to idealny moment na wystawienie dzieł zdobytych podczas podróży. Obecność przedmiotów i akcesoriów z innych kultur dodaje odrobiny magii i przygody do dekoracji wnętrz. Jest tak wiele opcji pod względem kolorów, faktur i kultur, że możesz uwzględnić te, z którymi się identyfikujesz. Ich mieszanie jest zupełnie dozwolone. Oczywiście z głową. Mile widziane będą wszelkie dodatki egzotyczne, a trendujący obecnie kierunek to dalekowschodnia Azja – Wietnam, Chiny, Japonia. Najciekawszym trendem tego roku w dodatkach dekoracyjnych wnętrz jest z pewnością wspomniany już powrót antyku – szczególnie Greckie i Rzymskie akcenty, rzeźby czy obrazy.

Oprócz tego modne będzie mieszanie dodatków metalowych wykonanych z różnych metali.

Dodatki dekoracyjne - aranżacja wnętrzzdjęcia: newdecortrends.com

 

Podsumowanie

Rok 2020 w dziedzinie dekoracji wnętrz można określić w kilku słowach kluczowych: „natura”, „ziemia”, „klasyka”, „domowe ciepło”. Czujesz już ten klimat? Wiele elementów modnych w latach poprzednich zostaje, zatem przedefiniowanie wystroju sypialni, kuchni czy pokoju dziennego pod kątem trendów nadchodzących w 2020 nie powinno być wielkim wyzwaniem.

Oceń ten wpis

Kliknij na gwiazdkę by go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Zero głosów jak dotąd. Bądź pierwszy!

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *