Poduszki dekoracyjne: aktualne trendy

Poduszki dekoracyjne, które odmienią każde wnętrze !

 

Z czym to się je?

Poduszki dekoracyjne to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrz, przynajmniej głęboko w to wierzymy. 🙂 Podkreślają charakter i piękno pomieszczenia, nadają styl. Dobrze dobrane ożywią nasze wnętrze bez względu na to czy lubimy przepych czy też minimalizm. Ważne jest to, żeby zachować równowagę między dobranymi kolorami i wzorami. W ten sposób możemy nadać pomieszczeniu charakteru, czy to bardziej formalnego, czy też przytulnego. To zależy już tylko od Was!

Komplet poduszek w kwiaty, motywy zwierzęcePoduszka sowa dostępna w naszym sklepie, tutaj.

Poduszki dekoracyjne mogą być jednym mocnym akcentem we wnętrzu na tle bazowego koloru jako kolor uzupełniający. Jeśli dobrze czujemy się w stylu Etno będziemy poszukiwać poduszek o wyrazistych kolorach. Z drugiej strony styl poduszek nowoczesnych to bardziej stonowana kolorystyka. Natomiast w stylu Vintage pięknie prezentują się, np. postarzane wzory kwiatowe i roślinne.

Poduszki retro, styl angielski, klasycznePoszewki dekoracyjne na poduszki w starym stylu Vintage, tuaj.

Nadchodzące trendy kolorystyczne

Minione lata w dziedzinie projektowania wnętrz cieszyły się bardziej dominacją kolorów niż wzorów. Rok 2022 zapowiada delikatne połączenie ubiegłych trendów z zupełnie nowymi. Nadchodzi czas palety kolorów pastelowych takich jak np. kremowe żółcie, jasny błękit, czy rozjaśniany róż. Kolorystyka ta może stanowić bazę dla mocnych tonacji jak również dla jasnego wystroju. Z pewnością modnymi kolorami będą odcienie tonujące, relaksujące, ciepłe.

 

Po pierwsze, na okres wiosna-lato roku 2022, jak podaje amerykański instytut Pantone, modna będzie paleta złożona z takich kolorów jak Błyszczący Liliowy, Lotosowy, Zgaszona Glina, Suchy Mech, Very Peri, Zielony Granit, Czerwień Głogu i Czarny Bez. 

W dziedzinie wystroju wnętrz bardzo dobrze rezonować będą również kolory takie jak kawowy, karmelowy czy pomarańcz wpadająca w morelowy.            Poduszka Dekoracyjna geometryczna  Cube

Poduszka kolorze Burnished Lilac dostępna tutaj.

 

Kolorem roku 2022 ogłoszonym przez  Pantone Color Institute był natomiast kolor Very Peri. Kolor Very Peri jest kolorem dość nieoczywistym. Jego charakter zależny jest od barw, z którymi zostanie połączony.  Towarzyszące mu kolory określają poniekąd jego naturę. Very Peri może być zestawiony zarówno z ciepłymi, jak i zimnymi odcieniami, takimi jak pudrowy róż, burgund, morska czy też szałwiowa zieleń. Również będzie się doskonale prezentować w połączeniu z silnie nasyconymi i jaskrawymi barwami, takimi jak np. cytrynowa żółć, która pomoże stworzyć prawdziwie elektryzującą i nowoczesną mieszankę.

 

 

 

 

Ponadto pomiędzy barwami dominującymi w zeszłym sezonie, w 2022 pojawiać się będą również  fiolet oraz odcienie różu. Jednak ostra kolorystyka jak na przykład powyższy. ultra violet wyparty będzie przez pudrowe i pastelowe odpowiedniki np. stłumiony fiolet. Dla zainteresowanych urządzeniem łazienki typu SPA, wciąż modne będą czernie oraz kontrasty czarno-białe.

      Poduszka dekoracyna Boho Very Peri Fioletowa

  Poduszka dekoracyna Boho

Poszewki na poduszki wielokolorowe, styl Etno, IkatPoszewki ozdobne dostępne w naszym sklepie w modnej na 2022 kolorystyce.

W 2022 weź również pod uwagę użycie tonacji kolorystycznej kamieni szlachetnych, dobrym pomysłem będzie nadanie akcentów szmaragdowych, szafirowych czy akwamarynowych.

poduszka szmaragd

Jakie wzory na 2022 ?

Mimo, że 2022 dopiero się zaczął, warto już teraz rozpocząć poszukiwania nowych trendów. Poduszkowiec.net pomoże Wam odnaleźć kilka nadchodzących trendów. Pamiętaj, by być na czasie!

Wzory kwiatowe

Poduszki w kwiaty, tradycyjne wzory, abstrakcyjne czy też perkalowe. Patterny kwiatowe będą dominowały w wystroju wnętrz w roku 2022. Zaletą wzorów florystycznych jest stosunkowo uniwersalne zastosowanie, np. do ogrodu.

Poszewka na poduszkę w kwiaty, jedna z wielu dostępnych w naszym sklepie, sprawdź więcej tutaj

Czarno-biała geometria

Ten nieustannie modny trend wciąż będzie się utrzymywał w roku 2022. Wszelkiego rodzaju wzory geometryczne i pasy wciąż będą gościły w naszych domach. Jednakże kolorystyka czarno-biała jest bardzo uniwersalna i pasować będzie zarówno do ciemnej jak i do jasnej kanapy.

Poduszka czarno biała geometryczna

Poduszki boho

Styl boho można nazwać również wzorem etnicznym. Poniższa propozycja to wzór indyjskiej mistycznej mandali odzwierciedlającej harmonijne połączenie kwadratu i koła. Ostatnio zyskała dużą popularność w wielu zakątkach świata jako symbol ludzkiego życia, doskonałości i pełnej harmonii.  W 2022  poduszki w takie wzory z pewnością pojawią się  w domach osób, które postrzegają przestrzeń domową jako oazę spokoju i relaksacji.

Poszewki i Poduszki w stylu etnicznym "boho", tutaj.

Wzory geometryczne

Wszelkiego rodzaju wzory geometryczne stają się coraz bardziej popularne, a rok 2022 ma być właśnie szczególnie nasycony tym stylem. Poniżej jedna z wielu propozycji dostępnych u nas poduszek w wzory geometryczne.

poduszki w trójkątyWzory geometryczne dostępne u nas w sklepie z poduszkami tutaj.

Mania metalu

W trendach 2022 nie zabraknie elementów metalowych, złotych i mosiężnych. W naszych domach coraz częściej zauważyć możemy takie elementy. Mosiądz nadaje wystrojowi pewien poziom wyrafinowania. Dlatego też możemy zobaczyć wiele innowacyjnych dróg użycia tego metalu w domach. Poniższa propozycja łączy w sobie większość wyżej wymienionych trendów.

poduszka mosiądz złoto geometryczna

 

Podsumowując…

Rok 2022 zapowiada się bardzo stonowanie, pastelowo, relaksująco. Aczkolwiek nie zabraknie też odważnych elementów mieszanych, takich jak zimne szmaragdy, czy mosiądz. Na topie wciąż utrzymują się różne wzory geometryczne, zarówno kolorowe jak i biało czarne. Zupełną nowością jest styl boho oraz very peri jako kolor.

 

Podsumowanie
Poduszki dekoracyjne: trendy 2019
Tytuł
Poduszki dekoracyjne: trendy 2019
Opis
Minione lata w dziedzinie projektowania wnętrz cieszyły się bardziej dominacją kolorów niż wzorów. Rok 2019 zapowiada delikatne połączenie ubiegłych trendów z zupełnie nowymi.
Nazwa wydawcy
Poduszkowiec.net