Poduszki Skandynawskie

 

Czym jest styl Skandynawski?

Często spotykany również pod nazwą styl nordycki, styl skandynawski charakteryzuje się prostotą wzorów i barw. Jest to niezwykle elegancki, a wręcz minimalistyczny styl nacechowany nutką surowości nawiązującej do krajów północnych. Jasna kolorystyka ma za zadanie rozjaśnić pomieszczenia, ponieważ jak wiadomo, ilości światła bywają w tamtych regionach ograniczone. Zatem tonacja barw stylu skandynawskiego będzie prawie zawsze jasna.
Jednak to nie wszystkie cechy tego stylu.
Jedną z ważniejszych charakterystyk są nawiązania do natury, zarówno fauny, jak i flory. Takie wzornictwo może niektórym kojarzyć się z chłodem, jednak nie musi tak być. Dobranie odpowiedniego umeblowania i dodatków, takich jak dekoracyjne poduszki Skandynawskie pomoże w zbilansowaniu tego odczucia.

mieszkanie w stylu skandynawskim

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Urządzając takie mieszkanie należy pamiętać o jednej z najważniejszych czynników wpływu tego stylu – oświetleniu. To dzięki niemu możemy dowolnie manipulować temperaturą barwową pomieszczenia.
Drugim ważnym elementem, jest jasna kolorystyka. Meble skandynawskie powinny być więc wykonane z charakterystycznego dla regionu jasnego drewna np. sosny. Dodatkowo konstrukcja takich mebli powinna być jak najprostsza np. doskonale sprawdzają się stoły złożone jedynie z kilku kawałków drewna.

salon w stylu skandynawskim

Jakie dodatki w stylu skandynawskim?

Zarówno styl jak i dodatki powinny przede wszystkim wyrażać osobowość i upodobania danej osoby lub osób. Nie zapominajmy, że w gruncie rzeczy jest to dobór bardzo indywidualny. Dodatki stanowią jeden z najważniejszych elementów wszystkich wnętrz.
Dodatki w stylu skandynawskim to przede wszystkim tkaniny – poduszki dekoracyjne, koce i narzuty.

mieszkanie styl skandynawski
Zdjęcie i stylizacja: Katerina Dima dla Onlydecolove.

Poduszki skandynawskie – nasze propozycje

Generalnie rzecz ujmując poduszki skandynawskie zaliczamy do większego grona – Etno. Jest to jednak tylko i wyłącznie nasza własna interpretacja.

Poduszki w tym stylu odzwierciedlają dokładnie tę samą charakterystykę co sam styl. Proste formy, jasna kolorystyka, wzornictwo naturalne. Zachęcamy do obejrzenia kilku z naszych propozycji poszewek ozdobnych dostępnych w naszym sklepie.

Poduszki turkusowe skandynawskie

Poduszki dekoracyjne, styl skandynawski, płatki śnieguPoszewki na poduszki, styl skandynawski, śnieg

Poszewki na poduszki styl skandynawski - zestaw poduszek

Poduszka dekoracyjna styl skandynawski sześciokąt

Poduszki motywy zwierzęce, łoś, jeleńMotywy skandynawskie poduszek ozodobnych

Poduszki wzornictwo skandynawskie, loftowe, nowoczesne

poduszka klasyczny styl skandynawski

Inne propozycje poduszek

Poniżej przedstawiamy kilka innych, ale również kwalifikujących się, według nas, jako poduszki Skandynawskie. Poduszka żółta, czy żółto-szara doskonale sprawdzi się w tym stylu dodając nieco słońca do zimnych przestrzeni.

Zestaw poduch, żółte, wzory geometryczne
Bogaty wybór żółtych poszewek tutaj
Podsumowanie
Styl skandynawski w Twoim domu
Tytuł
Styl skandynawski w Twoim domu
Opis
Czym charakteryzuje się styl skandynawski, słowo o dodatkach oraz rola elementów dekoracyjnych jakim są poduszki w aranżacjach tego stylu.
Autor